Rozwój Duchowy

Hasła duchowości – przydatne mądrości, czy zwodnicze slogany?

1(1)

Wielu z nas lubi inspirować się mądrością innych ludzi, wywiedzioną z ich własnych doświadczeń, bądź refleksji nad życiem. Bardzo cenimy piękne i wzniosłe idee, bądź charyzmatyczne cytaty znanych osób. Inspirują nas również pewne hasła główne, szczególnie te, które należą do dziedziny rozwoju duchowego. Postanowiłam przyjrzeć się bliżej trzem głównym hasłom znanym w duchowości, ponieważ zauważyłam, że często przyjmowane są bez zbędnego zastanowienia się nad ich głębszym przekazem. To sprawia, że niejednokrotnie operowanie nimi w życiu codziennym urasta wręcz do skali absurdu i rodzi wiele nieporozumień. (…)

Czytaj całość : http://www.nowaswiadomosc.pl/696-hasla-duchowosci-przydatne-madrosci-czy-zwodnicze-slogany.html


„Dylematy i zwątpienia – czyli rozterki „przebudzonego”

3(1)

Kiedy człowiek budzi się z długiego, głębokiego snu i zaczyna inaczej postrzegać swoją dotychczasowa rzeczywistość; dostrzega inne motywy, szczegółowe relacje oraz powiązania których wcześniej nie dostrzegał i kiedy wszystko nagle zaczyna układać się w jedną spójną całość ma ochotę wykrzyczeć ten fakt całemu światu; ma ochotę podzielić się z nim swoim niesamowitym i szokującym odkryciem. Dlaczego czuje w ten sposób? Ponieważ w głębi serca pragnie aby każdy poszczególny człowiek poczuł się wolny i szczęśliwy. Aby po otwarciu oczu był w stanie dokonać samodzielnego wyboru: Czy już czas zdjąć jarzmo swojego duchowego i fizycznego niewolnictwa? (…)

Czytaj całość: http://www.nowaswiadomosc.pl/289-dylematy-i-zwatpienia-czyli-rozterki-przebudzonego.html


Refleksje „przebudzonego” – Ciemna Strona. Cz.1

image_531806100054141676099

Będzie to znowu trudny temat, na pewno najtrudniejszy jakiego się podejmuje, ale  muszę go podjąć dla siebie samej i dla wszystkich którzy zechcą przeczytać moje rozważania. Temat ten i rozważenie obecności ciemnej strony we mnie oraz próba zrozumienia jej na zewnątrz stanowi dla mnie swego rodzaju katharsis – oczyszczenie. Zatem jeśli pragniecie w tej podróży do najciemniejszej głębi siebie podążyć za mną, serdecznie Was wszystkich zapraszam, będzie to trudna ale jednocześnie odkrywcza podróż do centrum swojej Istoty. (…)

Czytaj całość: http://www.nowaswiadomosc.pl/393-refleksje-przebudzonego-ciemna-strona-cz-1.html


Refleksje „przebudzonego” – Ciemna Strona. Cz.2

tlo

W poprzedniej części wprowadziłam Was w moje osobiste postrzeganie tematu ciemnej strony. Wyjaśniłam czym dla mnie jest rzeczywistość dualizmu, tak mocno związana z ciemnością, objaśniłam dwie znacząco różne perspektywy postrzegania ciemnej strony, a także opisałam czym jest kroczenie drogą równowagi. Tym razem kończąc swoje rozważania chciałabym wszystko podsumować oraz wyciągnąć pewne wnioski, które dla mnie osobiście wydają się kluczowe dla zrozumienia roli jaką pełni ciemność w naszym ludzkim doświadczeniu.(…)

Czytaj całość: http://www.nowaswiadomosc.pl/394-refleksje-przebudzonego-ciemna-strona-cz-2.html


Krytyka w środowiskach alternatywnych oraz akceptacja niedoskonałości jako najwyższy stopień dojrzałości duchowej 

glowny

Zamiast krytyki destruktywnej – czyli niszczącej osobę ją wygłaszającą od środka – ze swojej strony polecałabym krytykę konstruktywną – czyli taką, która pozwala innej osobie uczyć się na błędach i która wyrażana jest z pozycji Serca. Krytyka ta pozbawiona jest wszelkich negatywnych emocji i ukrytych egoistycznych celów. Wygłaszając krytykę konstruktywną masz na celu zawsze dobro drugiego człowieka i starasz się wczuć w jego sytuację czyli stawiasz się na jego miejscu – wykorzystujesz umiejętność empatii. Nieważne czy zwracasz się do niego bezpośrednio czy nie. Twoim celem nie jest osiągnięcie wewnętrznego poczucia w rodzaju: „jaki to ja jestem wspaniały/nieskazitelny w przeciwieństwie do danej osoby”. (…)

Czytaj całość: http://www.nowaswiadomosc.pl/529-krytyka-w-srodowiskach-alternatywnych-a-akceptacja-niedoskonalosci-jako-najwyzszy-stopien-dojrzalosci-duchowej.html


Istnienie a Nicość – rozważania o Źródle Kreacji

główny

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek wybiec myślami poza ogólnie przyjęte ramy wyobraźni i zajrzeć w głąb bezgranicznej ciszy i pustki? Czy zastanawiałeś się kiedyś, co istnieje poza Istnieniem, które z samej swojej definicji istnieć nie powinno? Czy myślałeś nad istotą nieskończoności w której porusza się wszechświat?

Już od dziecka prześladowała mnie jedna myśl, co istnieje poza naszym Istnieniem, przykładowo co dzieje się kiedy nasze Istnienie jest jakby nieobecne, nie istnieje. Czy w ogóle możliwe jest cos takiego jak Nieistnienie? Jakie przejawia cechy i czy w ogóle może je przejawiać? Czym jest pustka i nicość? Oczywiście ciężko jest nawet pisać na ten temat, gdyż każde słowo odnośnie Nieistnienia zaprzecza jego nieistnieniu nadając mu jakieś walory i cechy, które nadaje się jedynie rzeczom z definicji istniejącym. W związku z powyższymi pytaniami bardzo często stykam się z pojęciem „Źródła” używanym przez wielu ludzi z kręgów ezoterycznych. Czym jednak jest to tajemnicze Źródło? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w formie luźnych osobistych refleksji w poniższym artykule. (…)

Czytaj całość: http://www.nowaswiadomosc.pl/759-istnienie-a-nicosc-rozwazania-o-zrodle-kreacji.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *